Liepos 8-oji Tarptautinė alergijos diena

Liepos 8-oji paskelbta Tarptautine alergijos diena. Ši diena skirta atkreipti dėmesį į alergijos priežastis. Alergija – ypač jautri žmogaus organizmo reakcija į jį patekusį alergeną, į kurį kiti žmonės nereaguoja. Manoma, kad alergija – civilizacijos liga. Alergijos atvejų nuolat daugėja. Alergizuoti gali įvairūs augalai, žiedadulkės, maistas, netgi šaltis.

Lietuvos mokslų akademijos (LMA) Alergologijos komisija atkreipia dėmesį, kad per pastaruosius 30 metų alerginiai susirgimai tapo sparčiausiai plintančia liga ir opia problema visame pasaulyje.

Tyrimai parodė, kad šiandien maždaug vienas iš trijų planetos gyventojų kenčia nuo vienokios ar kitokios alergijos formos. Apie 30–40 proc. vaikų visame pasaulyje kamuoja atopinis dermatitas – dažniausia vaikų odos liga, pasireiškianti išbėrimais su niežuliu. Kiekvieną dešimtmetį sergančiųjų alergija skaičius dvigubėja. Tai liudija, jog ši liga tampa XXI amžiaus epidemija. Prognozuojama, kad artimiausiu metu nuo įvairių alergijos formų ir bronchinės astmos gali kentėti daugiau nei 50 proc. planetos gyventojų.

Dažna alergijos priežastis nėra vien gamtinės kilmės dirgikliai. Pramonė kasdien mums siūlo tūkstančius produktų, galinčių dirginti odą ir sukelti alergiją. Pagrindinė kovos su alergija strategija turi būti žinių apie ją teikimas šeimos gydytojams ir kitų specialybių gydytojams, savo darbe susiduriantiems su alergijos problemomis. O svarbiausia – visuomenės švietimas, atkreipiant dėmesį į alergijos atsiradimo priežastis, diagnostiką, gydymą ir prevenciją.