Ne už kalnų vasara. Laikas susirūpinti savo mityba.

Visai nesunku suderinti sveikos mitybos įpročius su siekiu sulieknėti. Ir tam nebūtina atsisakyti įprastų skanumynų ar pasiryžti griežtai dietai. Tereikia vos kelių nedidelių pokyčių savo kasdieniame maitinimosi racione. Tad nuo ko pradėti, kad valgymas būtų skanus, malonus ir sveikas?

  • Svarbiausia – neatsisakyti mėgstamų, nors ir nelabai sveikų patiekalų. Uždraudus sau valgyti tam tikrus patiekalus, neišvengiamai atsiras įtampa ir imsite jaustis nuskriausti. Galų gale, vieną dieną neatlaikę įtampos, galite pratrūkti ir  apsiryti  netinkamu maistu. Tad geriausia būtų ne itin sveikais patiekalais skanauti rečiau. Organizmui svarbiausia yra kuo mes mintame kiekvieną dieną, o ne tai  kuo skanaujame retkarčiais.
  • Dėliojant kasdienį maisto racioną, svarbu apgalvoti, kuriuos maisto produktus galima pakeisti sveikesniais, bet ne mažiau skanesniais kaip įprastieji. Pavyzdžiui, į kasdienį meniu vertėtų įtraukti minkštuosius sūrius, kurie pakeistų riebesnius, o patiekalams suteiktų daugiau skonio. Įprastus makaronus ir ryžius patartume pakeisti rudaisiais, turinčiais daugiau ląstelienos. Vietoj grietinės vertėtų naudoti natūralų jogurtą.
  • Pasiryžus sveikiau maitintis, vertėtų daugiau laiko skirti maisto ruošai. Ypač naujų patiekalų paieškai. Išbandžius keletą naujų receptų, vis tiek surastumėte tokių, kurie ne tik sveiki, bet ir labai skanūs. Vertėtų nepamiršti ir prieskonių, įvairios jų kombinacijos gali atnaujinti seniai atsibodusį patiekalą.
  • Nusprendus sveikai  ir skaniai maitintis, reikėtų pasistengti dažniau valgyti. Pertraukos tarp valgymų neturėtų būti ilgesnės nei 4 valandos. Galima kelis kartus pavalgyti sočiau, o likusius kartus tiesiog užkandžiauti vaisiais, duoniukais ar jogurtu.
  • Kad būtų galima pasiekti kuo geresnių svorio metimo rezultatų, vertėtų ilgiau pamiegoti ir daugiau judėti. Nebūtina imtis rytinių mankštų ar užsisakyti sporto klubo abonementą, jei to nesinori ar turite mažai laiko. Galbūt į parduotuvę ar darbą galite nueiti pėsčiomis, o į antrą aukštą užlipti laiptais, o ne pakilti liftu. Neilgas kasdienis pasivaikščiojimas suteiktų ne tik jėgų, bet ir praskaidrintų mintis.

Gal jums padės mūsų skrajutė?!

lankstinukas nutukimo prevencija