Sveiki mano dantukai

Baigėme įgyvendinti Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Sveiki mano dantukai“, kurio tikslas buvo pirminė dantų ėduonies prevencija priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėje.

Projekto įgyvendinime dalyvavo Varėnos lopšelio – darželio „Žilvitis“, „Pasaka“, S. Varėnos lopšelio darželio „Nykštukas“, Matuizų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikai.

Projekto veiklų dėka vaikai sužinojo, iš ko yra sudarytas dantukas, kaip atsiranda ėduonis. Mokėsi, kaip taisyklingai ir tinkamai prižiūrėti dantukus. Naudojant dantų muliažą „Krokodilas“, mokėsi tikslių dantukų valymo judesių. Visiems buvo akcentuojama, kad dantukų valymas turi tapti įpročiu. Projekto įgyvendinimo metu, vaikai turėjo galimybę dantukus valytis ne tik po pietų, bet ir po pusryčių – kiekvienas vaikas gavo savo asmeninį dantų priežiūros komplektą, kurį sudarė dantų šepetėlis ir dantų pasta. Vaikams taip pat buvo organizuotos dvi išvykos į odontologijos kabinetą, kur jie supažino su odontologo teikiamomis paslaugomis, gydymo instrumentais ir aparatūra. Drąsiausiems vaikučiams buvo atlikta profilaktinė dantų apžiūra.

Projekto pabaigoje pas vaikučius apsilankė „Dantukas“, kuris įvertino vaikų žinias apie dantukų valymą ir išsaugojimą. Už ryžtą, drąsą ir kantrybę prižiūrint dantukus, visi dalyviai gavo „Dantukų fėjos diplomą“, kuriuo patvirtinama, kad nuo šiol dantukai yra sveiki, gražūs ir balti ir dantų valymo rinkinukus.

Dėkojame Druskininkų visuomenės sveikatos biurui už glaudų bendradarbiavimą ir skirtą dantuko kostiumą.