Sveikos gyvensenos skatinimas Varėnos rajono savivaldybėje

Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas  projektą Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-11-0005  „Sveikos gyvensenos skatinimas Varėnos rajono savivaldybėje“, Vasario 27 organizuoja sveiko maisto gaminimo seminarų ciklą ( 12 akad. val.), skirtą visiems Varėnos rajono gyventojams, besidomintiems sveika mityba. Sudarytos dvi grupės.

Seminaro temos: kas yra maistas ir kaip jis veikia mūsų organizmą: baltymai, riebalai ir angliavandeniai. Kas yra gerieji ir blogieji angliavandeniai. Kaip maistas veikia mus: cukraus kiekis kraujyje, natūralus ir perdirbtas maistas. Kuo maistas gali būti pavojingas, koks maistas labiausiai užterštas ir kurio reikia vengti?

Praktiniai užsiėmimai: riebalai ir aliejai: gyvūninės ir augalinės kilmės, sotieji ir nesotieji. Kuo skiriasi šalto spaudimo ir rafinuoti aliejai, kaip juos naudoti (rūkimo taškas).
Gaminimo praktika (šviežios daržovės): moliūgo salotos su feta, riešutais ir sėklomis, agurkų – baltojo ridiko salotos su rozmarinu ir sezamais, avokadų majonezas.

Pirmajame užsiėmime seminaro dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijose aptariant sveikos mitybos principus. Pasak seminaro dalyvių, daugelis patiekalų sužavėjo gamybos paprastumu ir netikėtais rezultatais. Nekantriai lauksime kitų užsiėmimų, kurie numatomi kovo 13 d. ir kovo 20 d. Varėnos ,,Ąžuolo“ gimnazijos patalpose.