Įvyko savižudybių prevencijos mokymai

Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendino Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansuojamą projektą ,,Varėnos rajono savivaldybės bendruomeninių gebėjimų stiprinimas savižudybių prevencijos srityje“.

Projekto metu buvo organizuoti dveji savižudybių prevencijos mokymai pagal tarptautinę programą „SafeTALK“. Tai tarptautiniu lygiu pripažinti mokymai, kurie atitinka aukščiausius mokymams keliamus standartus. Mokymuose dalyvavo 30 mūsų rajono gyventojų. Didžiąją dalyvių dalį sudarė rajono medikai. Mokymus baigusiems, išduoti sertifikatai.

 „SafeTALK“ – 4 val. mokymai apie tai, kaip atpažinti savižudybės pavojų ir nukreipti žmogų pagalbos. Tiesiogiai arba netiesiogiai, dauguma žmonių, svarstančių apie savižudybę, kviečia padėti juos apsaugoti. Po „SafeTALK“ mokymų, dalyviai yra geriau pasirengę atpažinti šiuos kvietimus ir gali padėti asmeniui, svarstančiam apie savižudybę, užmegzti ryšį su žmonėmis, galinčiais suteikti pagalbą.