Baigėsi sveikatos stiprinimo programa

Remiantis visuomenės sveikatos stebėsenos informacinės sistemos duomenimis Varėnos rajono savivaldybėje 2022 m. daugiausiai diagnozuotos buvo kraujotakos sistemos ligos (4 087,2/10 000 gyv.,). Lyginant rodiklius su Lietuvos, kraujotakos sistemos ligų rodiklis Varėnos rajone buvo 1,2 karto didesnis (Lietuvoje – 3 303,2/10 000 gyv.). Aukštas šių ligų paplitimo lygis yra susijęs su neigiamais gyvensenos įpročiais, tokiais kaip rūkymas, netinkama mityba ir fizinio aktyvumo trūkumas. Siekiant šią situaciją gerinti, Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras įgyvendino sveikatos stiprinimo programą, skirtą širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai. Programa buvo vykdoma vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2020 m. balandžio 8 d. įsakymu Nr. V-776 „Dėl Sveikatos stiprinimo programos, skirtos širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai, organizavimo tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Dalyviai turėjo galimybę dalyvauti teoriniuose ir praktiniuose užsiėmimuose, kuriuose buvo nagrinėjamos šios temos:

  • Širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto rizikos faktoriai ir jų profilaktika;
  • Sveikos mitybos reikšmė ligų prevencijai;
  • Fizinio aktyvumo nauda ligų prevencijai;
  • Streso valdymo įtaka ligų prevencijai.

Dalyviai įgijo žinių ir įgūdžių, skirtų sveikos gyvensenos įpročiams ugdyti ir šių ligų rizikai sumažinti. Programa suteikė puikią galimybę įtraukti sveikatos stiprinimo principus į kasdieninę veiklą.

Užsiėmimus vedė: gydytoja – kardiologė, psichologė, mitybos specialistė, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistės.

Kviečiame Varėnos rajono savivaldybės gyventojus aktyviai dalyvauti ir prisijungti prie sveikatos stiprinimo programos, skirtos širdies ir kraujagyslių ligų bei cukrinio diabeto profilaktikai. Daugiau informacijos tel. (8 310) 48 410.