Gegužės 31-oji – Pasaulinė diena be tabako  

Kasmet, gegužės 31 dieną, Pasaulio sveikatos organizacija ir tarptautiniai partneriai kviečia paminėti Pasaulinę dieną be tabako. Vykdomos kampanijos suteikia galimybę didinti visuomenės informuotumą apie žalingą tabako vartojimą ir pasyvaus rūkymo poveikį, taip pat paskatinti atsisakyti bet kokios formos tabako vartojimo.

2019 m. Pasaulinės dienos be tabako tema „Tabakas ir plaučių sveikata“. Kampanijos metu dėmesys bus skiriamas šioms sritims:

  • Neigiamas tabako poveikis plaučių sveikatai, nuo vėžio iki lėtinių kvėpavimo takų ligų;
  • Pagrindinis plaučių vaidmuo žmonių sveikatai ir gerai savijautai.

Kampanijos metu taip pat raginama imtis veiksmų, skatinant veiksmingą politiką, kuria siekiama sumažinti tabako vartojimą ir įtraukti suinteresuotąsias šalis iš įvairių sektorių kovojant už tabako kontrolę.

Prie pasaulio be tabako kūrimo, atsisakant žalingo įpročio ar ieškant pagalbos metant rūkyti, gali prisidėti kiekvienas pilietis. Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamentas kviečia paminėti Pasaulinę dieną be tabako, susipažinti su informacija apie tabako keliamą grėsmę, platinant PSO informacinę medžiagą bei  apsilankant jų sukurtoje interneto svetainėje www.nerukysiu.lt, motyvuojančioje nerūkyti, o rūkančius asmenis atsisakyti šio žalingo įpročio.

Daugiau informacijos apie Pasaulinę dieną be tabako rasite čia: https://www.who.int/campaigns/world-no-tobacco-day/world-no-tobacco-day-2019