Jau laikas rūpintis skiepais nuo erkinio encefalito

Pats laikas skiepytis nuo erkinio encefalito. Šį skiepą galima įsigyti Varėnos PSPC (šiuo metu skiepo kaina 21,22 Eur). Norėdami pasiskiepyti, pirmiausiai turite pasikonsultuoti su savo šeimos gydytoju ir gauti jo siuntimą, tuomet kreiptis į skiepų kabinetą (Varėnos PSPC, tel:. 8-310-32081).

 ULAC duomenimis 2019 m. gruodžio mėn. vien Vilniuje buvo registruoti 5 EE atvejai, kai tuo tarpu 2018 m. gruodžio mėn. 5 susirgimo EE atvejai buvo registruoti visoje Lietuvoje. 2019 metų sausio–lapkričio mėnesiais Lietuvoje registruota apie 700 EE atvejų, kai kasmet vidutiniškai suserga 470 asmenų.

Didžiausias sergamumas stebimas 40–80 m. amžiaus grupėje, trečdalį visų susirgusių sudaro pensininkai ir bedarbiai. Kasmet nuo EE miršta 2–3 asmenys. 2019 m. iki lapkričio mėn. registruoti šeši atvejai, mirusiųjų vidutinis amžius – 72 m., visi buvo nepasiskiepiję.
Erkės išplitusios visose apskrityse, todėl rizika susirgti Lietuvoje yra didelė. Specifinio antivirusinio gydymo nuo EE nėra – vakcinacija išlieka veiksmingiausia apsaugos nuo EE priemonė žmonėms, gyvenantiems endeminėse vietose, profesinės rizikos asmenims ir keliaujantiems į endemines zonas. Imunitetui nuo erkinio encefalito susidaryti reikalingos trys vakcinos dozės, kurios turi būti įskiepijamos su 1–3 ir 5–12 mėnesių pertraukomis. Šiuo metu Lietuvos valstybė šių skiepų – nefinansuoja.