Jau metus Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biure paslaugas teikia priklausomybių konsultantas: individualios konsultacijos priklausomybių turintiems asmenims ir/ar priklausomybių turinčių asmenų šeimos nariams

2018 m. rugsėjo mėnesį priimtas LR Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kuriuo savivaldybėms rekomenduojama organizuoti savivaldybės teritorijoje priklausomybės konsultavimo paslaugų rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims teikimą bei teikti priklausomybės konsultantams informaciją apie savivaldybės teritorijoje teikiamas socialines, sveikatos priežiūros, švietimo paslaugas, bendradarbiavimo galimybes su socialinių, sveikatos, švietimo paslaugų įstaigomis. Mūsų šalyje šiuo įsakymu buvo patvirtintas Priklausomybės konsultavimo paslaugų rizikingai ir žalingai alkoholį vartojantiems asmenims teikimo tvarkos aprašas. Iš tikrųjų, kaimyninėje Lenkijoje, jau daugiau nei 20 metų veikia daugiau kaip 2 tūkst. konsultacinių punktų. Juose  gyventojai priimami anonimiškai ir konfidencialiai, o atvykti nereikia gydytojo siuntimo. Lietuvoje pirmasis, eksperimentinis punktas įkurtas 2015 metais Kaune.

Paslaugos Varėnos rajono savivaldybėje gyvenantiems asmenims buvo pradėtos teikti nuo 2019 metų birželio 1 dienos. Gyventojai gali anonimiškai be gydytojo siuntimo kreiptis pagalbos dėl savo ar šeimos narių priklausomybių. Paslaugas teikiantis priklausomybių konsultantas yra kompetentingas specialistas, išklausęs akredituotą mokymų programą ir dirbantis tik mokslu pagrįstais metodais (nekoduojama, nehipnotizuojama ir pan.). Priklausomybių konsultantas, atsižvelgdamas į besikreipiančio asmens situaciją, gali pasiūlyti konkrečiai jam aktualias paslaugas – nuo patarimų ir informacijos suteikimo iki trumpųjų intervencijų, stebėsenos. Konsultantas dirba tik mokslu pagrįstais priklausomybių terapijos metodais. Pagrindiniai jo veiklos tikslai – motyvuoti ir nukreipti tiek priklausomus nuo alkoholio, tiek jų šeimos narius kreiptis dėl psichoterapinio gydymo ten, kur taikomas specialus gydymas; padėti priklausomų asmenų šeimos nariams, neretai išgyvenantiems kopriklausomybę nuo vartojančio asmens. Kitaip sakant, jis užpildo iki šiol Lietuvoje buvusią tuščią erdvę tarp stacionaraus gydymo nuo priklausomybių medicinos įstaigose ir šeimų, kuri neretai slepia priklausomą asmenį, nemotyvuoja jo keistis ar netgi užsiima žalinga savigyda.