Jei stengiatės būti aktyvūs ir sportuojate, nepamirškite tempimo pratimų. 7 punktai, dėl ko tempimo pratimai yra būtini kasdienybėje:

1. Gerėja lankstumas
Reguliarūs tempimo pratimai gali padidinti jūsų lankstumą, o tai padeda bendrai jūsų sveikatai. Jums bus daug lengviau atlikti paprastus buities (tai ypač aktualu vyresniame amžiuje) darbus, taip pat pagerėjęs mobilumas padės sporto salėje pratimus atilkti daug taisyklingiau, geriau pajaučiant raumenis.

2. Didėja judesio amplitudė
Didesnė judesių amplitudė duos jums daugiau judesio laisvės. Statiniai ir dinaminiai tempimai yra tiesiogiai susiję su tuo, kad galime padidinti raumenų limitą – t.y. jiems bus daug lengviau užaugti didesniems.

3. Paruošia fiziniam aktyvumui.
Dinaminiai pratimai paruošia jūsų raumenis fiziniam aktyvumui, sumažina traumų riziką bei didina tikimybę daug efektyviau atlikti pratimus.

4. Pagerina kraujo tekėjimą į raumenis
Tempimo pratimai pagerina kraujo cirkuliaciją ir kartu padidėja kraujo tekėjimas į raumenis, dėl to gali sutrumpėti jūsų atsigavimo laikas (raumenų neskaudės taip ilgai).

5. Pagerėja laikysena
Raumenų disbalansas yra viena pagrindinių netaisyklingos laikysenos priežasčių. Tinkamų raumenų stiprinimas ir tempimas gali sumažinti atsiradusį disbalansą ir dėl to pagerėja laikysena. Turint kifozę (kuprą) reikėtų tempti krūtinės bei kaklo raumenis, o turint lordozę (linkį nugaros apačioje) – pratempti pilvo preso raumenis.

6. Padeda išvengti nugaros skausmo
Sustingę raumenys sumažina judesio amplitudę, kai tai atsitinka – įsitempia nugara ir dėl to ją skauda, ypač apatinę dalį. Reguliarūs tempimo pratimai nuo to apsaugo.

7. Sumažina stresą
Kai jaučiate stresą – jūsų raumenys įsitempia, tai kūno atsakas į emocinę būseną. Darykite tempimo pratimus, kur kaupiasi stresas – tai kaklas, pečiai ir nugaros viršus. Jeigu nuo streso jaučiate galvos skausmą – tempimo pratimai jį taip pat gali padėti pašalinti. Taip pat tai gali būti kaip meditacija, dėl ko jausitės labiau pailsėję, įgavę jėgų.