Maistas gali būti ne tik sveikas, bet ir skanus – tuo įsitikino sveiko maisto gaminimo seminaro dalyviai Varėnoje

Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, įgyvendindamas projektą Nr. 08.4.2-ESFA-R-630-11-0005  „Sveikos gyvensenos skatinimas Varėnos rajono savivaldybėje“, lapkričio 29 d. Varėnos technologijų ir verslo mokykloje pradėjo vykdyti sveiko maisto gaminimo seminarų ciklą ( 12 kad. val.), skirtą visiems Varėnos rajono gyventojams, besidomintiems sveika mityba.

Teorinės dalies metu lektoriai išsamiai išdėstė mitybos formas ir jų išskirtinumus,  ženklinimo simbolius, sveiko maisto mitybos piramidę. .„Mityba yra neatsiejama mūsų gyvenimo ir mūsų sveikatos dalis. Priklausomai nuo to, kaip mes maitinamės, galime sustiprinti savo sveikatą, išvengti daugelio ligų, tačiau nesveika mityba gali sukelti ir daug nepageidaujamų rūpesčių,“- tikino sveikos gyvensenos entuziastai ir praktikai, sveiko maisto gaminimo seminarų lektoriai Jūratė Marčiulaitienė ir Eimantas Stoškus. Seminaro dalyviai aktyviai dalyvavo diskusijoje, aptariant sveikos mitybos principus.

Praktinės dalies metu buvo gaminami baltyminiai maisto patiekalai: čia pudingas su persimonais, seitano kepsneliai su avinžirnių ir moliūgų užtepėle, bei lęšių ir burokėlių salotos. Seminaro dalyviai aktyviai įsijungė į patiekalų gamybą, su dideliu entuziazmu kurdami sveikatai palankius, skanius ir labai maistingus bei vizualiai išraiškingus patiekalus. Po teorinių ir praktinių užsiėmimų visi draugiškai susėdę prie bendro stalo degustavome drauge suskurtus patiekalus ir dalijomės patirtimi maisto gamyboje ir naujais atradimais.

RECEPTAI