Medikų kreipimasis į moksleivius ir jų tėvus

Suprantame, kad džiaugiatės po ilgos ir sunkios žiemos, greitai prabėgusios šiltos ir gražios vasaros, sugrįžę į klases, susitikę su draugais ir bendramoksliais, galėdami bendrauti, gyvai dalintis įspūdžiais, aptarti ateities planus. Tačiau mes, medikai, esame susirūpinę tiek dėl jūsų pačių, tiek dėl jūsų šeimos narių ir artimųjų sveikatos. Kyla ketvirtoji koronavirusinės infekcijos banga. Siautėja viena iš sparčiausiai plintančių mutavusio koronaviruso atmainų – delta atmaina. Šio viruso pagrindiniai platintojai yra jauni žmonės ir vaikai. Ir nors jie patys dažniausiai serga lengvai arba visai neturi ligos simptomų, tačiau gali užkrėsti kitus šeimos narius ar aplinkinius, kurie dėl turimų ligų ar savo amžiaus yra labiau pažeidžiami. Jiems šis virusas yra daug pavojingesnis, o kartais net mirtinas.

Todėl kreipiamės į visus tėvelius, pačius moksleivius ir mokytojus, ragindami vakcinuotis. Pagal sveikatos apsaugos ministerijos rekomendacijas nepilnamečiams vakcinacija vykdoma „Comirnaty“, „Spikavex“ vakcinomis. Vaikai nuo 12 iki 15 metų skiepytis gali tik dalyvaujant vienam iš tėvų. Nuo 16 metų gali apsispręsti patys, suprantama, prieš tai pasitarę su savo tėvais.

Vakcinacija – kol kas vienintelis būdas užkirsti kelią infekcijos plitimui. Žinoma, nereikia pamiršti plauti rankas, uždarose patalpose dėvėti kaukes, vėdinti patalpas, dezinfekuoti paviršius. Nebūkime ta terpė, kur virusas gali gyventi, mutuoti į dar pavojingesnes formas, nevaldomai plisti, nuodyti mūsų gyvenimą, riboti pasirinkimus, varžyti laisvę.

Būkime sąmoningi, atsakingi, pilietiški.

 

Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centro informacija