Naujuosiuose Valkininkuose buvo minima Europos sveikos mitybos diena

Minint Europos sveikos mitybos dieną, gyventojai raginami atkreipti ypatingą dėmesį į tinkamo maitinimosi svarbą sveikatai. Šiais metais didesnis dėmesys skirtas cukraus mažinimui. Daugelyje Europos šalių, tarp jų ir Lietuvoje, atliktų gyventojų mitybos tyrimų duomenys rodo blogėjančią gyventojų mitybą. Gyventojų mityba nėra palanki sveikatai ir dažnai neatitinka sveikos mitybos rekomendacijų: nepakankamai vartojama daržovių ir vaisių, grūdinių produktų, ypač viso grūdo produktų, žuvies ir žuvies produktų, t. y. vartojama per mažai sveikatai palankių maisto produktų.

Šia proga lapkričio 8 d. Varėnos rajono Naujųjų Valkininkų bibliotekoje apsilankė  Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai. Į renginį susirinko 15 aktyvių bendruomenės narių.

Biuro specialistai visus skatino sveikai gyventi kasdien, ugdant sveikos gyvensenos įpročius, ragino keisti savo mitybą. Renginio metu dalyviai buvo supažindinti su sveikos mitybos rekomendacijomis,  mitybos reguliarumu ir subalansuotumu. Bendruomenės nariai buvo mokomi skaityti ženklinimo etiketes, analizuoti sudėtį, atmesti prastą maistą ir rinktis kokybišką ir sveikatai palankų. Siekiant pagerinti mitybos įpročius pirmiausia reikia žinoti ką valgome, stebėti savo mitybą. Žinoti koks maisto produktas yra naudingas mūsų sveikatai, o koks daro žala organizmui. Neteisinga mityba, pasyvus gyvenimo būdas sukelia daug sveikatos problemų tarp jų ir nutukimą. Nutukimas tampa vis svarbesne sveikatos problema, kuri  turi didelės neigiamos įtakos gyvenimo trukmei bei kokybei, įskaitant psichinę gerovę. Visi dalyviai turėjo galimybę pasisverti kūno kompozicijos svarstyklėmis, sužinoti savo KMI, skeleto raumenų masę, poodinių ir visceralinių riebalų masę. Biuro specialistai pamokė kaip suteikti pirmąją pagalba užspringus, apie saugų elgesį prie stalo.

Visi dalyviai buvo kviečiami pasidaryti parafino voneles rankoms. Parafinas padeda visapusiškai stiprinti savo sveikatą: išlaiko šilumą, suminkštėja odos raginis sluoksnis, atsiveria poros, jos gauna daugiau deguonies, pagerėja kraujotaka, pasišalina toksinai, sumažina dienos nuovargį ir stresą. Dalyviai galėjo paragauti sveiko pyrago, atspėti sudedamąsias dalis ir įvertinti jų naudą organizmui.

Dėkojame Naujųjų Valkininkų bibliotekininkei Danutei Blažulionienei už šiltą priėmimą ir pagalbą organizuojant renginį.