Pasaulinė rankų higienos diena

💧 Gegužės 5-ąją minima Pasaulinė rankų higienos diena. 2023 m. Pasaulinės rankų higienos dienos šūkis – ,,Imkimės veiksmų kartu. Saugokime gyvybes – plaukime rankas‘‘.
💧 Rankų higiena yra ypatingai svarbi visiems, nes dažniausiai infekcijų sukėlėjai perduodami per rankas. Dėl nepakankamos ar netinkamos rankų higienos didėja infekcinių susirgimų rizika. Ant kiekvieno žmogaus odos nuolat gyvena ir dauginasi įvairūs mikroorganizmai (bakterijos, virusai, grybeliai), kurie perduodami liečiant įvairius paviršius (mobiliuosius telefonus, durų rankenas, laiptų turėklus, stalų paviršius ir kitus daiktus), bendraujant su žmonėmis ar glostant gyvūnus. Rankų higiena – pagrindinė prevencinė priemonė siekiant išvengti ligų, užkirsti kelią mikroorganizmų plitimui ir jų perdavimui.
💧 Pasaulinę rankų higienos dieną paminėjo: Varėnos ,,Žilvičio‘‘ vaikų lopšelio – darželio ,,Boružėlių‘‘ grupė, Merkinės V. Krėvės gimnazijos pradinių klasių mokiniai ir Varėnos ,,Ryto“ progimnazijos antros klasės mokiniai, bei Valkininkų gimnazijos pirmos klasės mokiniai. Mokiniai gilino ne tik turimas žinias apie rankų higienos svarbą sveikatai, bei sprendė įvairias užduotis, bet ir praktiškai prisiminė pagrindines rankų plovimo taisykles.