Šiaurietiško ėjimo žygis Krūminiuose

Šiaurietiškas ėjimas – viena iš populiarėjančių fizinio aktyvumo formų. Tai ėjimo būdas naudojant specialias lazdas, kurios pritaikomos prie kiekvieno žmogaus ūgio. Dėl ėjimo technikos ypatumų šiaurietiško ėjimo metu yra pasiekiamas didesnis greitis, negu einant įprastu būdu. Atliekant didesnius žingsnius ir rankų mostus, pasiekiamas didesnis širdies susitraukimų dažnis (ŠSD) (8% daugiau nei paprasto ėjimo metu), daugiau suvartojama deguonies (11%), didesnės energijos sąnaudos (18%). Šiaurietiškas ėjimas stiprina raumenis, sąnarius ir raiščius daro elastingesniais, stiprina kaulus, mažina osteoporozės tikimybę. Taip pat reguliuoja žarnyno veiklą, mažina stresą ir gerina miego kokybę. Ypač veiksmingas gydant kvėpavimo ir kraujotakos sutrikimus. Jis taip pat puikiai tinka vyresnio amžiaus bei antsvorio turintiems žmonėms, kadangi einantis žmogus gali pats pasirinkti ėjimo tempą atsižvelgiant į savo fizinį pajėgumą ir esant poreikiui galima bet kuriuo pratybų momentu nutraukti ėjimą.
Gegužės 20 dieną vyko šiaurietiško ėjimo žygis Krūminiuose. Žygio metu įveikta 8 km, nueita daugau nei 12 000 žingsnių. Susipažinę su šiaurietiško ėjimo technika dalyviai leidosi į žygį gamtos apsuptyje. Labai svarbu, jog žygio metu gerinamos ne tik fizinės ypatybės, bet ir psichinė sveikata. Gamtos poveikis sveikatai yra neatsiejamas nuo jos komponentų poveikio: garsų ir kvapo. Gamta gerina psichologinę ir dvasinę sveikatą sukurdama terapinį poveikį per regėjimą, garsą, kvapą, skonį ir prisilietimą. Natūralūs gamtos garsai gali palengvinti dėmesio atkūrimą. Taip pat gamtos garsai, lyginant su triukšmingos aplinkos garsais, palengvina atsigavimą po psichologinio streso.
Žygio metu vyko viktorina apie užkrečiamąsias ligas. Taip pat prisiminta užkrečiamųjų ligų pagrindinės profilaktinės priemonės. Daugiausiai balų surinkusi komanda apdovanota Varėnos savivaldybės visuomenės sveikatos biuro prizais.
Taip pat žygio metu įvyko edukacija vedama Gintaro ir Tatjanos Kniežų. Žygio dalyviai turėjo unikalią galimybę pamatyti iš molio gaminamų plytų kelią, išbandyti ekstremalias, paties Gintaro sukonstruotas transporto priemones: triračius. Šių žmonių VŠĮ „Didelės akys“ organizacija, įsikūrusi vaizdingame Varėnos krašte, Krūminių kaime, kviečianti nemokamai į savo sodybą šeimas, bei organizacijas su vaikais turinčius raidos sutrikimus, bei siūlanti įvairias tiek žiemos tiek vasaros edukacijas. Norintiems įkvėpti sveikatos – verta atvažiuoti, susipažinti ir pasinerti į poilsį gamtos ritmu.
Dėkojame visiems Krūminių bendruomenės nariams dalyvavusiems žygyje, bei bendruomenės pirmininkui Mindaugui Mameniškiui, Gintarui ir Tatjanai Kniežoms, Sporto centro direktoriui Ruslan Oleinik, Rolandui Markinui ir Pauliui Prakopimui. Ačiū, buvo puiku!
Kviečiame visas Varėnos savivaldybės bendruomenes aktyviai jungtis į šiaurietiško ėjimo žygius!