SKIEPAI

Vakcinos – efektyviausia sveikatos išsaugojimo priemonė per visą žmonijos istoriją. PSO duomenimis, vakcinos kasmet išsaugo mažiausiai du milijonus gyvybių. Kontroliuojant užkrečiamąsias ligas, žymiai pagerėja ligonio ir visos šeimos gyvenimo kokybė, sutaupoma daug lėšų kitoms sveikatos palaikymo sritims. Per pastaruosius dešimt metų Lietuvoje ženkliai sumažėjo sergamumas kokliušu, tymais, epideminiu parotitu, raudonuke. Jau daugelį metų neregistruojami susirgimai įgimtu raudonukės sindromu ar naujagimių stablige, vyresnio amžiaus žmonių tarpe registruojami tik pavieniai difterijos ir stabligės atvejai, sergamumui hepatitu B būdinga mažėjimo tendencija. Didžiulis vakcinomis valdomų ligų sergamumo sumažėjimas sukėlė ir paradoksalių rezultatų: plačioji visuomenė, o neretai ir medikai užmiršo buvusių ligų paplitimo mastą ir sunkumą, vakcinų vaidmenį ligų kontrolei, neadekvačiai sureikšmindami nepageidaujamus vakcinų poveikius. Sakoma, kad „vakcinos tapo savo sėkmės įkaitėmis“. Neretai net medikai „tiki“ arba „netiki“ vakcinų veiksmingumu. Šiuolaikinis medicinos mokslas grindžiamas įrodymais, todėl profesionalų išsakoma nuomonė, taip pat ir apie vakcinas, turi būti pagrįsta įrodymais, bet ne spėliojimais. Skiepijimas – natūralus ir saugus procesas. Valstybinė ligonių kasa primena, kad sezonine gripo vakcina nemokamai skiepijami rizikos grupių asmenys: 65 metų ir vyresni asmenys, nėščiosios, asmenys, gyvenantys socialinės globos ir slaugos įstaigose, sergantieji  lėtinėmis širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų, inkstų ligomis, lėtinėmis ligomis, susijusiomis su imuniniais mechanizmais, piktybiniais navikais, taip pat sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojai.

Gyventojai, priklausantys rizikos grupėms ir norintys pasiskiepyti, turėtų kreiptis į savo šeimos gydytoją. Už skiepą mokėti nereikia – ligonių kasos už tai apmoka PSDF lėšomis.

Informuojame, kad Varėnos pirminės sveikatos priežiūros centre šiuo metu nėra nemokamos vakcinos nuo gripo, ji bus gauta spalio pabaigoje, šiuo metu yra mokama vakcina nuo gripo Influvac TETRA, šios vakcinos kaina – 10,85 Eur (kiekis ribotas ), sekanti vakcinos siunta bus gauta po dviejų savaičių ir kaina gali skirtis. Taip pat galima įsigyti šių vakcinų:

Berxsero (vakcina nuo meningokoko) 81,24 Eur

Tico Aac ( vakcina nuo erkių vaikams ) – 20,42 Eur

Tico Aac ( vakcina nuo erkių suaugusiems  ) – 21,24 Eur

Priorix (vakcina nuo tymų, kiaulytės, raudonukės suaugusiems) – 37,10 Eur

Influvac TETRA ( vakcina nuo gripo) – 10,85 Eur