„Sveiki mano dantukai“

Įgyvendinome Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos projektą „Sveiki mano dantukai“, kurio tikslas buvo pirminė dantų ėduonies prevencija priešmokyklinio amžiaus vaikų grupėje.

Projekto įgyvendinime dalyvavo Varėnos lopšelio – darželio „Žilvitis“, „Pasaka“, S. Varėnos lopšelio darželio „Nykštukas“, Matuizų pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus vaikai.

Vaikai sužinojo, iš ko yra sudarytas dantukas, kaip atsiranda ėduonis. Mokėsi, kaip taisyklingai ir tinkamai prižiūrėti dantukus. Naudojant dantų muliažą „Krokodilas“, mokėsi tikslių dantukų valymo judesių. Visiems buvo akcentuojama, kad dantukų valymas turi tapti įpročiu. Projekto įgyvendinimo metu, vaikai turėjo galimybę dantukus valytis ne tik po pietų, bet ir po pusryčių – kiekvienas vaikas gavo po savo asmeninį dantų priežiūros komplektą, kurį sudarė dantų šepetėlis ir pasta. Vaikams taip pat buvo organizuotos dvi išvykos į stomatologijos kabinetą, kur jie supažino su odontologo teikiamomis paslaugomis, gydymo instrumentais ir aparatūra. Drąsiausiems vaikučiams buvo atlikta profilaktinė dantų apžiūra.

Visi dalyviai gavo „Dantukų fėjos diplomą“ už ryžtą, drąsą ir kantrybę prižiūrint dantukus, kuriuo patvirtinama, kad nuo šiol dantukai yra sveiki, gražūs ir balti.