Ką įdėti vaikui į priešpiečių dėžutę?

🍏Sveikos mitybos įpročiai formuojami nuo mažens. Prasidėjus mokslo metams, tėvai suka galvą, ką įdėti vaikui į priešpiečių dėžutę. Svarbu ne tik, kad vaikas nebūtų alkanas, bet ir gautų daugiau energijos bei vertingų maistinių medžiagų. Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro mitybos specialistė primena, jog į maisto dėžutę nereikėtų dėti maisto produktų, kurie yra uždrausti vaikų maitinimo organizavimo apraše (bulvių, kukurūzų traškučiai, virti riebaluose, skrudinti ar spraginti gaminiai, saldainiai, šokoladas, ledai, glaistyti pieno ar konditerijos gaminiai, gazuoti gėrimai, energetiniai gėrimai ir kiti daug cukraus, riebalų ir druskos turintys produktai).
🍓Į priešpiečių dėžutę reikėtų dėti šviežių ar džiovintų vaisių, uogų, šviežių daržovių (galima įvairiai supjaustyti), riešutų. Galima paruošti sveiką sumuštinį, suvožtinį, susukti lavašą ar tortiliją, padaryti vėrinukus. Taip pat iškepti blynelių, naminių sausainių ar keksiukų, įdėti pieno produktų pvz. sūrio gabaliukų.
🍌Jei vaikas mokykloje mažai juda, nereikėtų apkrauti jo greitais angliavandeniais, nes tai sukelia mieguistumą, tačiau jei vaikas po pamokų aktyviai sportuoja ir mokykloje nevalgo pietų – turi gauti daugiau kaloringo maisto. Greitai atstatyti jėgas po sporto padės vaisiai (pvz. bananai). Reikia įsidėmėti, kad maistas atneštas iš namų, jeigu nesudarytos sąlygos laikyti šaldytuve, gali sugesti.
🎊Ikimokyklinio ugdymo įstaigose, jeigu vaikui priskiriamas pritaikytas maitinimas ir įstaiga negali jo organizuoti, tėvai gali atnešti tos dienos maisto iš namų. Jei įstaigoje organizuojamos šventės ir atnešamas maistas, tai atneštas maistas taip pat turi atitikti vaikų maitinimo organizavimo aprašo reikalavimus.
Mitybos specialistė Danuta Leščiukaitienė