Pasaulio supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitė

Kiekvienais metais lapkričio 18 d. minima Europos supratimo apie antibiotikus diena, o Lapkričio 18–24 d. minima Pasaulinė supratimo apie antimikrobinį atsparumą savaitė. Atsparumas antibiotikams yra didėjanti problema, kadangi bakterijos ir kiti mikroorganizmai tampa atsparūs antibiotikams, kurie anksčiau juos veikė.
Varėnos ,,Ryto“ progimnazijos 4 klasės mokiniai kartu su visuomenės sveikatos specialiste diskutavo ir sprendė užduotis siekiant išsiaiškinti kaip saugotis nuo virusinių infekcijų ir kada gydytojas skiria antimikrobinius vaistus. Antibiotikai veikia tik bakterinės, o ne virusinės kilmės sukėlėjus. Susirgus gripu, kurį sukelia gripo virusas, antibiotikų vartoti nereikia, nes perteklinis antibiotikų naudojimas didina antimikrobinį atsparumą. Antibiotikai gydymui skiriami tik tada, jei virusinė infekcija pereina į bakterinę. Mokiniai pakartojo racionalias antibiotikų naudojimo taisykles, jog negalima naudoti nuo anksčiau likusių antibiotikų, bei jais dalintis su kitais. Tik šeimos gydytojas gali skirti reikiamą gydymą. Taip pat 7 b klasės mokiniai susipažino su antibiotikų atradimo istorija, jų racionalaus naudojimo taisyklėmis gydant bakterinės kilmės infekcijas ir dalyvavo protų mūšyje ,,Ką žinai apie antibiotikus?“.
Merkinės Vinco Krėvės gimnazijos mokiniai dalyvavo įvairiose veiklose skirtose stiprinti imunitetą. 5-6 klasių mokiniai dalyvavo fizinio aktyvumo pamokoje ,,Ar verta rytą pradėti mankšta?“, kurioje ne tik tobulino jau žinomus mankštos pratimus, bet ir išbandė naujus. Pamokos metu taip pat buvo diskutuojama apie rytinės mankštos poveikį sveikatai ir imuniteto stiprinimui. 9 klasės mokiniai dalyvavo diskusijoje apie fizinio aktyvumo įtaką sveikatai. Mokiniai prisiminė kodėl fizinis aktyvumas padeda auginti ne tik ištvermę, bet ir stiprina imunitetą, kuris saugo nuo ligų sukėlėjų.
Kompleksinis sveikatos stiprinimas (sveika mityba, fizinis aktyvumas, darbo ir poilsio rėžimas) yra raktas ne tik į vaikų, bet ir suaugusiųjų geros sveikatos (fizinės ir psichinės) būseną.