Pirmosios pagalbos mokymai 🚑

Pirmoji pagalba – tai neatidėliotina pagalba, kuri yra teikiama sergančiam ar sužalotam asmeniui, kol atvyks specializuota pagalba. Šiomis intervencijomis siekiama išsaugoti gyvybę, sutelkiant dėmesį ne tik į sužalojimus, bet ir į psichosocialinę pagalbą dėl trauminio įvykio, siekiant išlaikyti gyvybines funkcijas ir užkirsti kelią būklių pablogėjimui.
✅ Šią savaitę pirmosios pagalbos mokymai vyko Varėnos lopšelyje – darželyje „Pasaka“ „Ančiukų“ ir „Bitučių“ priešmokyklinio ugdymo grupėse. Vaikai mokėsi pirmosios pagalbos pagrindų, susipažino su vaistinėlėje esančiomis priemonėmis bei piešdami kūrė savo namų vaistinėlę.
✅ Taip pat Varėnos rajono savivaldybės bendruomeninių vaikų globos namų auklėtojos atnaujino pirmosios pagalbos teorines žinias ir praktinius įgūdžius.
✅ Valkininkų gimnazijos 2 klasės mokiniams vyko klasės valandėlė ,,Smagu žiemą‘‘. Visuomenės sveikatos specialistė mokiniams priminė ne tik apie tinkamą aprangą žiemą, bet ir kaip elgtis įlūžus ledui. Mokiniai atlikdami užduotis aktyviai dalyvavo užsiėmime, dalinosi patirtimi, skaitė taisykles – atmintines ,,Kaip saugiai elgtis ant ledo‘‘.