Rekomendacijos dėl COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) valdymo priemonių mokyklose Mokslo ir žinių dieną – rugsėjo 1-ąją

2020–2021 mokslo metų pradžia – rugsėjo 1-oji diena. Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, atsižvelgdama į COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) epideminę situaciją ir siekdama maksimaliai sumažinti galimos infekcijos riziką, teikia rekomendacijas mokykloms dėl Mokslo ir žinių dienos – mokslo metų pradžios šventės organizavimo mokyklose.

Organizuojant Mokslo ir žinių dienos – mokslo metų pradžios šventę (toliau – renginys) rekomenduojama:

  1. Atsisakyti masinio renginio, kuriame dalyvauja visi mokyklos mokiniai, ypač jeigu mokykloje mokosi daug mokinių.
  2. Dar prieš rugsėjo 1 d. renginį mokyklos bendruomenei pateikti aktualią informaciją apie jį, pvz., kur, kada, kokiai klasei ir kas yra organizuojama. Informuoti mokyklos bendruomenę, kad renginyje negali dalyvauti asmenys, kuriems pasireiškia karščiavimas (37,3 °C ir daugiau), kurie turi ūmių viršutinių kvėpavimo takų ligų, kitų užkrečiamųjų ligų požymių (pvz., sloga, kosulys, pasunkėjęs kvėpavimas ir pan.) ar kuriems privaloma izoliacija izoliacijos laikotarpiu.
  3. Renginio metu laikytis 1 m. atstumo tarp dalyvių atviroje erdvėje ir 2 m. atstumo uždarose patalpose, o jei to neįmanoma užtikrinti – vyresniems nei 6 metų renginio dalyviams (mokiniams, mokytojams ir jų tėvams) dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemonės (veido kaukes, respiratorius ar kitas priemones) (toliau – kaukė).
  4. Renginį organizuoti atskiromis klasėmis (grupėmis, srautais) skirtingu metu, kad jame dalyvautų konkrečios klasės (grupės, srauto) mokiniai, klasės vadovas (klasių vadovai) ir pagal poreikį mokyklos administracijos atstovas, mokinių tėvai. Jei renginyje tuo pačiu metu dalyvauja kelios klasės, jų susibūrimui turėtų būti numatytos atskiros erdvės.
  5. Jeigu organizuojami keli renginiai tą pačią dieną, sėdimos vietos (jei tokių yra) ar naudojamos priemonės (skambutis ir kt.) prieš kiekvieną kitą renginį turi būti nuvalomos tam skirtu valikliu.
  6. Vengti IV gimnazijos klasės mokinių kontakto su kitos amžiaus grupės mokiniais, pvz., su pirmos klasės mokiniais ilgosiose gimnazijose juos palydint į mokyklą.
  7. Tradicines pirmąsias mokslo metų pamokas, organizuoti atviroje erdvėje (mokyklos kieme, mokyklos lauko klasėje, stadione ir pan.), jei tai leidžia oro sąlygos. Esant nepalankioms oro sąlygoms, pvz., esant lietui, numatyti patalpas, kuriose galėtų susirinkti atskira klasė. Jei pirmojoje pamokoje dalyvauja mokinių tėvai, jie privalo dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugos priemonės. Pirmosios mokslo metų pamokos metu aptarti pasikeitusias taisykles mokyklose, asmens higienos, socialinio atstumo laikymosi svarbą.