Šiaurietiško ėjimo žygis ,,Raliuojam pėsčiomis‘‘

Pasaulinei psichikos dienai paminėti Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras leidosi į 6 km. šiaurietiško ėjimo žygį kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos Varėnos pasienio rinktinės pareigūnais.
Pasaulio sveikatos organizacija sveikatą apibrėžia kaip visiškos fizinės, psichinės ir socialinės gerovės būseną, o ne tik ligos ar negalios nebuvimą. Todėl yra tikslingas kompleksinis šių dalių stiprinimas siekiant geros sveikatos. Stiprinant sveikatą buvo pasitelktas šiaurietiškas ėjimas lazdomis mišku, atlikta kūno sudėties analizė bei judrieji žaidimai su alkoholio poveikį imituojančiais akiniais.
Verta prisiminti, jog šiaurietiškas ėjimas – efektyvi sveikatinimo priemonė, tinkanti visiems: jauniems, vidutinio amžiaus žmonėms ir senjorams. Ėjimas su lazdomis, skirtingai nei bėgimas, nuima dalį krūvio, tenkančio kojų sąnariams ir nugarai, o teisingai atliekami judesiai atpalaiduoja kaklo ir pečių raumenis. Atlikti tyrimai rodo, jog apsilankymas žaliosiose erdvėse (miške) padidina teigiamas emocijas, tokias kaip pasitenkinimas gyvenimu, laimė ir savigarba, taip pat mažina neigiamas emocijas, tokias kaip depresija, nerimas ir stresas. Atlikta kūno sudėties analizė, kurios metu pareigūnams įvertinta: raumenų kiekis, kūno masės indeksas, dienos kalorijų norma, kūno svoris, metabolinis amžius, riebalų kiekis, mineralinė kaulų masė, kūno tipas, skysčių ir visceralinių riebalų kiekis. Taip pat – judrieji žaidimai, kurie lavino koordinaciją, pusiausvyrą bei skatino dirbti komandoje.
💛Dėkojame Vaivai Čepononienei už galimybę prisidėti prie pareigūnų sveikatos stiprinimo, bei dalyvavusiems pareigūnams.
✅Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kviečia visas įstaigas, įmones stiprinti darbuotojų sveikatą, pasitelkiant visuomenės sveikatos specialistus.