Kuprinių svėrimo akcija ugdymo įstaigose

🎒Taisyklinga laikysena tai įprastinė kūnο padėtis, kai vaikas vaikštο neįtempdamas raumenų, stοvi išsitiesęs su truputį atlοštais pečiais ir įtraukęs pilvą, sėdi tiesiai laikydamas liemenį ir galvą. Tokia laikysena ne tik apsaugo svorį laikančias struktūras nuo traumų ir deformacijų, tačiau ir užtikrina optimalias sąlygas tinkamai veikti širdies ir kraujagyslių sistemai, bei vidaus organams.
🎒Siekiant išsaugoti taisyklingą laikyseną, būtina stebėti jos formavimąsi augant vaikui. Vis tik, naujųjų technologijų laikais vaikai ir paaugliai vis daugiau laiko praleidžia prie kompiuterio, bei naudojasi telefonais netaisyklingose padėtyse, ko pasekoje vyksta kaulų – raumenų pokyčiai įtakojantys netaisyklingos laikysenos formavimąsi. Taip pat pradėjus lankyti mokyklą mažėja fizinis aktyvumas, pailgėja sėdėjimo laikas, atsiranda papildomas svoris – kuprinė. Nesilaikant ergonominių padėčių sėdint, stovint ir einant, bei netinkamai nešiojant kuprinę susidaro palankios sąlygos formuotis netaisyklingai laikysenai.
🎒Primenant mokiniams apie taisyklingą kuprinės nešiojimą ir rekomenduojamą jos svorį Varėnos rajono ugdymo įstaigose pertraukų metu vyko kuprinių svėrimo akcija ,,Ar nepersunki tavo kuprinė?‘‘. Akcijos metu buvo sveriamos mokinių kuprinės ir visuomenės sveikatos priežiūros specialistės pateikė rekomendacijas: ar kuprinės svoris yra optimalus (kai pilnos kuprinės svoris sudaro ne daugiau kaip 10 % kūno svorio). Taip pat diskutuojama ir įvertinamas kuprinės tipas: kuprinė su vienu/dviem diržais, kuprinė tik su rankena, bei aptariamas kuprinės nešiojimo tipas: ant vieno/dviejų pečių ar nešiojama rankoje. Įvertinus, jog kuprinė yra per sunki ar netinkamas nešiojimo būdas, pateiktos rekomendacijos.