Spalio 10 diena: Pasaulinė psichikos sveikatos diena

Spalio 10 d. kasmet minima Pasaulinę psichikos sveikatos dieną. Ši diena mums primena apie psichinės sveikatos, jos stiprinimo, prevencijos svarbą.
„Psichologinė sveikata darbo vietoje“ – tokia yra šių metų Pasaulinės psichikos sveikatos dienos tema. Remiantis Europos Psichologų Asociacijų Federacijos (EFPA) pranešimu, pasak psichologų, psichinės sveikatos veiksniai apima ne tik individualius bruožus, bet ir socialinius bei aplinkos veiksnius, tokius kaip darbo sąlygos.
Šiais metais Lietuvoje, kaip ES Tarybai pirmininkaujančioje šalyje, prasideda ir tarptautinė konferencija „Psichikos sveikata: iššūkiai ir galimybės“(Presidency Conference „Mental Health: Challenges and Possibilities“). Konferencijoje planuojama aptarti įvairias psichikos sveikatos problemas, informacija bei patirtimi dalinsis Lietuvos ir užsienio specialistai, srities ekspertai. Džiugu, jog psichikos sveikatos problemoms ir jų sprendimų būdams skiriamas didelis dėmesys, akcentuojama, kad psichikos sveikatos aspektai svarbūs įvairiose politikos srityse. Tikimasi, jog diskusijos bei kitų šalių patirtis įneš teigiamų pokyčių Lietuvoje sprendžiant su psichikos sveikata susijusius klausimus.