Sveikatos renginys Gudžių kaimo bendruomenei

Renginio metu didelį dėmesį skyrėme bakterijų atsparumui. Prisiminėme, ką reikėtų žinoti prieš pradedant vartoti ir, kaip teisingai vartoti antibiotikus. Kadangi jau fiksuojamas sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis padidėjimas, rekomendavome gyventojams suskubti skiepytis. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) skiepus pripažįsta kaip veiksmingiausią gripo specifinę profilaktikos priemonę, kuri apsaugo nuo gripo ir jo sukeliamų komplikacijų. Aptarėme, kaip atskirti gripą nuo peršalimo, ir kokių veiksmų imtis pajutus pirmuosius simptomus.

Susitikimo metu buvo diskutuojama sveikos mitybos klausimais: kokie maisto produktai turi daug cholesterolio; apie riebalų įtaka širdies ir kraujagyslių sistemai; apie daržovių ir grūdinių produktų vartojimo svarbą. Priminėme gyventojams apie PSPC vykdomas prevencines programas: širdies ir kraujagyslių ir cukrinio diabeto, gimdos kaklelio, krūties, prostatos bei storosios žarnos vėžio.

Renginio metu aptarėme dar vieną visada aktualią temą – pirmąją pagalbą. Mokėme gyventojus, ką reikia daryti pamačius žmogų, kuriam staiga pasidarė bloga arba neteko sąmonės. Naudojant gaivinimo manekeną ir mokomąjį išorinį automatinį širdies defibriliatorių, dalyvius mokėme atlikti gaivinimą. Diskutavome, kas dažniausiai stabdo žmones pradėti teikti pirmąją pagalbą. Naudodami spec. priemones mokėme, kaip teisingai atlikti Hemliko manevrą užspringus žmogui.

Viso renginio metu buvo galima išbandyti meno terapiją – tapybą ant šilko, pasisverti kūno kompozicinėmis svarstyklėmis bei rankų sąnarius pašildyti parafino vonelėje, pasitikrinti savo turimas ir naujai įgytas žinias sudalyvaujant viktorinoje.