Sveikos mitybos savaitė Varėnoje

🍏Lapkričio 8 dieną minima Europos sveikos mitybos diena. Tą dieną visuomenė skatinama atkreipti dėmesį į sveikatai palankesnę mitybą. Pagal Pasaulinę Sveikatos Organizaciją (PSO) žmonių sveikata priklauso nuo gyvensenos įpročių, o mitybos įpročiai yra vieni iš svarbiausių. Labai svarbu, kad mityba būtų saikinga, įvairi ir subalansuota. Taipogi rekomenduojama laikytis sveikos mitybos taisyklių.
🍎Varėnos rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras visą savaitę vykdė sveikos mitybos prevencinius užsiėmimus. Mitybos įpročius tikslinga formuoti nuo mažens, todėl pirmadienį biuro mitybos specialistė lankėsi „Pasakos“ lopšelyje – darželyje priešmokyklinukų grupėje „Ančiukai“. Kartu su vaikais buvo gaminami: sveikatai palankus riešutinis skanėstas ir vaisių kokteilis be cukraus. Vaikai aktyviai dalyvavo gamybos procese, diskutavo kokie produktai sudėti į patiekalus ir kuo jie naudingi sveikatai.
🍓Antradienį mitybos specialistė lankėsi Senosios Varėnos A. Ryliškio pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo skyriaus „Linelio“ grupėje. Kartu su vaikais gamino sveiką vaisinį desertą ir kokteilį. Vyko diskusija apie sveikus produktus, bei jų naudą sveikatai. Vaikai vardino įvairius produktus ir gilino žinias kokiai maisto produktų grupei jie priklauso.
🍉Trečiadienį biure susirinko Varėnos rajono ugdymo įstaigų bei Varėnos globos namų virėjai paminėti Europos sveikos mitybos dieną. Šios popietės tema „Sveikatai palankus užkandis“. Virėjos pristatė savo pagamintus užkandžius, bei aptarė iš kokių sveikatai palankių produktų jie pagaminti. Taip pat vyko šių užkandžių degustacija.
🥝Ketvirtadienį „Ryto“ progimnazijoje 7c klasėje mitybos specialistė organizavo protmūšį sveikos mitybos tema. Pirmoje dalyje moksleiviai prisiminė sveikos mitybos principus: įvairumas, saikingumas bei subalansuotumas. Aptarė sveikos mitybos taisykles. Užsiėmimo metu klasė suskirstyta į keturias komandas. Mokiniai aktyviai dalyvavo ir diskutavo grupėse stiprindami komandinio darbo įgūdžius. Protmūšį laimėjo „Vaismedžių“ komanda.
🍇Penktadienį „Žilvičio“ lopšelio – darželio „Gandriukų“ grupėje vyko sveiko maisto gaminimo dirbtuvės. Vaikai kartu su mitybos specialiste kepė sveikuoliškus sausainius iš morkų, bananų, avižinių dribsnių ir migdolų miltų bei gamino glotnutį. Kol kepė sausainiai „Gandriukai“ atliko praktines užduotis.