,,Tavo sveikata – tavo rankose“

„Tavo sveikata – tavo rankose“ yra ne tik skambi frazė, kuomet kalbėdami ar kosėdami burną pridengiame delnu, tuomet visi ligų sukėlėjai patenka ant rankų. Taip pat glostant gyvūnus gali likti jų platinamų ligų sukėlėjai. Neprižiūrimos rankos – įvairių bakterijų ir mikroorganizmų karalystė. Dalis mikroorganizmų yra nekenksmingi ir nedaro jokios žalos, tačiau kita dalis – labai pavojingi ir gali sukelti įvairias bakterines, virusines, kirmėlines ar grybelines ligas. Išvengti vadinamųjų „nešvarių rankų“ ligų tikrai nėra sudėtinga – tereikia jas dažniau ir teisingai plauti.

Visuomenės sveikatos specialistė kartu su Varėnos ,,Ryto“ progimnazijos 2 klasės mokiniais kalbėjo apie taisyklingą rankų plovimą, kosėjimo ir čiaudėjimo etiketą, bei taisykles kada būtina plauti rankas. Po to vaikai spalvino Burbuliukę ir baisųjį Mikrobą.

Taip pat Merkinės gimnazijos 1 klasės mokiniai aptarė temą ,,Mikrobas – blogiukas“. Pamokos metu mokiniai diskutavo ir ieškojo kur daugiausiai mikrobų ir ar galima juos pamatyti. Atlikdami smagias veiklas mokiniai prisiminė taisyklingą rankų plovimo eigą.